Endüstriyel Ürünler ve Referanslarımız

Sanayi tesislerinde kireç nedeniyle ortaya çıkan başlıca sorunlar ve Ekosu aparatlarının etkisi;

Isıtma sistemleri; eşanjör, boyler, kazan, serpantin ve benzeri ısıtma sistemlerinde ısı değiştirici yüzeyler ve rezistanslarda oluşan kireç tabakası hem ısı transferini zorlaştırarak fazladan enerji sarfedilmesine yol açar, hem de cihazların arızalanmasına sebep olur. Ekosu aparatları kullanıldığında her iki sorunda ortadan kalkar, gereksiz enerji sarfiyatı olmaz, cihazların ömrü uzar.

Soğutma sistemleri; genellikle kapalı devre devridaim hatlarında su kullanılır. Sudaki kireç, suyun soğutma amacıyla temas halinde olduğu yüzeylere tutunarak soğutma verimini düşürür. Makineler gerektiği gibi soğutulamaz ve bu nedenle yıpranır. Proses devamlılığı sağlanamaz. Ekosu ile verimli soğutma sağlanır, yüzeylerde kireç kalıntısı ve tabakası oluşmaz, su ile temas eden aksamların korozyonu ve yıpranması da azalır. 3-4 ay gibi kısa sürelerde çalışmaz hale gelen, periyodik olarak temizlenmek ve hatta değiştirilmek zorunda olan eşanjör ve serpantinlerin Ekosu aparatları ile 4 yıl sonra dahi hiçbir şekilde kireçlenmeden çalışmaya devam ettiği görülmüştür.

Oteller; havuzlarda, çamaşırhanelerde, mutfak ve bulaşıkhanelerde, manyetik kireç önleyici aparatlarımız kullanıldığında, pH düşürücü, deterjan, yumuşatıcı, parlatıcı gibi kimyasallardan tasarruf sağlanır. Arıtma sistemi ile bertaraf edilmeyen kirecin zararları ortadan kalkar. Suda bakteri üremesi yavaşlar. Genellikle beyaz tercih edilen ve bu nedenle grileşme, sararma ve sertleşmeyi farkettiren çamaşırlardaki bu sorunlar ortadan kalkar.

Tarımsal sulama ve hayvancılık; Ekosu kullanımı ile sulama tesisatı, damla sulama hatları ve fıskiyeler kireçten korunurken, manyetik etki ile suyun çözücü özelliği arttığından, sudaki minerallerin çözünürlüğü artar, molekül boyutu küçülür. Minerallerin toprak yüzeyinde birikmemesi, daha kolay süzülmesi, toprağın derinliklerine ve bitki köklerine daha kolay ulaşması sağlanır. Bitki kökleri tarafından emilim artar. Böylelikle mahsül verimi ve kalitesi yükselir. Toprağın zamanla çoraklaşması engellenir. Tarımsal kullanımda aparatlarımızın kullanılması hayati önem taşımakta ve çok önemli getirileri olmaktadır. Mandıralarda ve kümselerde de soğutma ve ısıtma amaçlı kullanılan sistemlerde yaşanan kireç sorunlarına karşı süt üreticileri birlikleri ve tavukçuluk tesislerinde yapılan uygulamalarımızda başarılı sonuçlar alınmıştır.

Güneş enerji sistemleri; Sıcak su üretme amaçlı kullanılan günısı sistemlerinde zamanla kireç tabakası kalınlaşır ve buna bağlı olarak ısınma azalır. Boru cidarlarının daralması nedeniyle su tazyiğinin düştüğü dahi görülmektedir. Ekosu aparatı ile bu sorunlar ortadan kalkar. Maksimum verimle ısınma sağlanır, tıkanmak üzere olan borular dahi kısa zamanda açılır.

Ürün tipleri ve üretim kabiliyetlerimiz; 

Bu sorunlara karşı her tip ve çapta borulara uygun aparatlar üretmekteyiz. Tesisinizde kireç sorunu yaşıyorsanız boru çapı, maksimum debi, su kullanım amacı bilgilerinizi bize e-posta, faks veya telefon yoluyla ileterek fiyat teklifi talep edebilirsiniz. Fiyat teklifimiz aynı gün içerisinde sunulacak olup kabul görmesi halinde ürünler yoğunluk durumumuza göre 1-3 iş günü içerisinde tesisinize kargolanacak veya yerinde monte edilecektir. Aparatlarımız, prosesleriniz duraksamadan, alet ve ustalık gerekmeksizin dakikalar içerisinde, kolaylıkla monte edilmektedir.

Aşağıda 2000 yılından bu yana, bu sorunların çözümüne yönelik olarak, Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarında yapmış olduğumuz uygulamalardan bazı örnekler görebilirsiniz; 

ÇEMAŞ DÖKÜM SANAYİ A.Ş. KIRŞEHİR